نور سر منشا شکوفایی

ما در خط مقدم روشنایی هوشمند در صنعت کشاورزی هستیم، طراحی تخصصی و تولید چراغ های مخصوص رشد گیاه برای گلخانه ها و کشاورزی شهری با استفاده از باکیفیت ترین چیپست های LED تحت آخرین تکنولوژی روز دنیا منجر به افزایش بهره وری محصولات کشاورزی و بهبود فاکتورهای تغذیه و کاهش مصرف انرژی فسیلی می شود.

نور در صنعت کشاورزی

طراحی تخصصی و تولید چراغ های گلخانه ای (مخصوص رشد گیاه)

ما با ارائه راه حل ها و طراحی تخصصی چراغ های مخصوص رشد گیاه با هدف  افزایش بهره وری محصولات زراعی،با چالش های پیش رو  در زمینه تولید مواد غذایی مقابله می کنیم.

امروزه بطور روز افزون، مردم راه حل بسیاری از مشکلات و کمبودهای خود را از تکنولوژی درخواست می کنند  و این موضوع حتی درمورد " کشاورزی شهری" نیز صادق است. مردم در تمام طول سال سبزیجات تازه و مغذی، گل‌های زیبا و گیاهان معطر می‌خواهند و چه بهتر که این نیاز خود را از طریق فروشگاه های اینترنتی و روش های دیگر تجارت الکترونیک برطرف سازند. خوشبختانه، هنر و علم رشد گیاهان با فناوری‌های دیجیتال و هوشمند جدید برای ایجاد مزارع عمودی، گلخانه‌های هیدروپونیک و سیستم‌های باغبانی کوچک در حال تکامل است و این فناوری انسان ها را قادر می سازد تا  در شهرهای بزرگ و حتی در خانه‌های خود به کشاورزی و  زراعت بپردازند
تحقیقات مستمر در زمینه نور و فناوری های هوشمندسازی به متخصصان حوزه کشاورزی این اجازه را می‌دهد،تا نیازهای روزانه و روزافزون مصرف‌کنندگان را برآورده سازند.

شرکت OSRAM آلمان، به عنوان پیشرو در فناوری نور و روشنایی، در تمامی بخش های مرتبط با نور در صنعت کشاورزی،  از چیپست ها و چراغ های مخصوص رشد  LED گرفته تا راه حل ها و سیستم های کامل نورپردازی، در خط مقدم پیشرفت در نورپردازی گیاهان قرار دارد. سایان الکتریک بعنوان نماینده رسمی شرکت OSRAM با استفاده از چیپست های تخصصی مخصوص رشد گیاه و آخرین تکنولوژی ها و سیستم های نورپردازی در حوزه کشاورزی شروع به طراحی و تولید چراغ هایی کرده است که منجر به رشد پایدار گیاه و افزایش بهره وری تولید محصولات زراعی و بهبود کیفیت آنها می شود.

تیم تخصصی سایان الکتریک با تحقیق و بررسی آخرین مقالات علمی، از نزدیک با متخصصان و پژوهشگران این صنعت  همکاری می کند تا چراغ ها و سیستم هایی را ارائه دهد که تولید محصول زراعی را بهینه کرده  و امکان عرضه قابل اعتماد به تمامی بازارها مانند بازارهای خرده فروشی مواد غذایی، گلفروشی ها ، کارخانه جات فرآوری مواد غذایی و داروها و غیره را فراهم کند.

نیاز به نور LED در گلخانه ها

تا سال 2050 جمعیت جهان به مرز 9.5 میلیارد نفر خواهد رسید. دو سوم کل جمعیت، در کلان شهرها زندگی خواهند کرد و نیازهای غذایی مردم جهان، 70 درصد بیشتر از ظرفیت فعلی تولید خواهد بود. همانطور که می دانیم کشاورزی سنتی دیگر برای تامین یک رژیم غذایی سالم به مردم ساکن در شهرهای بزرگ کافی نخواهد بود. نور مصنوعی، کلید بهره مندی از روش های نوین کشاورزی است. در این رابطه، LED ها در چندین بعد نسبت به سایر منابع نوری معمول بهتر عمل می کنند.  LEDها به طور مداوم نورهایی با طول موج های ایده آل برای عمل فتوسنتز در اختیار گیاهان قرار می دهند. بطور قابل توجهی LED ها گرمای کمتری را در طی عملکرد خود آزاد می کنند که 70 درصد بهره وری انرژی بیشتری نسبت به سایر چراغ ها را  دارند. همچنین منابع نوری LED طول عمر بسیار بیشتری دارند.    ویدئوی مقابل را مشاهده کنید  >> 

8 شرکت های اصلی و قدرتمند جهان فعال در حوزه نورپردازی  در صنعت کشاورزی عبارتند از:

 اسرام OSRAM  | فیلیپس  Philips Lighting  | لومیلدز Lumileds  | سامسونگ Samsung  | کری Cree  | سیلوانیا Sylvania | اینفنیون Infineon  | مارس هیدرو  Mars Hydro 

سایان الکتریک بعنوان نمایندگی فروش محصولات شرکت اسرام OSRAM در ایران ، با فروش چیپ های LED شرکت اسرام و یا طراحی و تولید ماژول ها و چراغ های LED مخصوص رشد گیاه به کمک فعالان حوزه صنعت کشاورزی صنعتی و گلخانه ای آمده است. جهت خرید چیپ های LED ، لامپ های تخصصی  و سایر محصولات شرکت اسرام آلمان می توانید به فروشگاه اینترنتی شاپ لایت مراجعه کنید و جهت سفارش طراحی ماژول ها و چراغ های رشد گیاه با واحد تحقیق و توسعه شرکت در ارتباط باشید.

کاربردهای نور مصنوعی در کشاورزی

چراغ های گلخانه ای
نور مصنوعی در محیط های فاقد نور طبیعی

کشت طبقاتی VERTICAL FARMING

تامین نور مصنوعی توسط سیستم های نورپردازی LED در کشت طبقاتی یا ورتیکال فارمینگ در مزارعی که کشت گیاهان در طبقه‌های عمودی و روی هم صورت می گیرد، منجر به توسعه کشاورزی شهری خواهد شد.

طراحی سیستم های تخصصی نورپردازی برای بهینه سازی رشد گیاهان

گلخانه ها صنعتی GREENHOUSES

طراحی و تولید ماژول ها و چراغ های LED مناسب انواع گیاهان و محصولات زراعی، با کاهش مصرف انرژی و اثرات سوء زیست محیطی منجر به افزایش تولید و کیفیت محصولات و در عین حال کاهش تأثیرات مخرب  انسان ها  بر محیط زیست می شود.

تحقیق و پژوهش جهت توسعه و بهبود رشد گیاهان

مراکز تحقیقاتی

بررسی نیازهای نوری مراکز تحقیقاتی و پژوهشیِ بهبود مراحل رشد گیاهان و محصولات زراعی، با هدف دستیابی به محصولات باکیفیت تر با بهره وری بالاتر بمنظور طراحی و تولید ماژول ها و چراغ های دانش محور مخصوص رشد گیاهان، انجام می گیرد.

زراعت و کشاورزی هوشمند جهت استفاده در خانه ها و رستوران ها

کاربرد خانگی

سایان الکتریک با طراحی و تولید چراغ های مخصوص رشد گیاه، کشت کاهو، گیاهان و سبزیجات سالم و خوش طعم را در خانه آسان می کند. رشد دسترسی به سبزیجات و محصولات زراعی تازه در هر خانه، رویایی دست یافتنی است.

آخرین مطالعات نورپردازی تخصصی رشد گیاهان

در این ویدئو می توانید درباره "آزمایشگاه نورپردازی  محیط کنترل شده (CELL)" واقع در دانشگاه ایالتی میشیگان اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. با دیدن این ویدئو قادر خواهید بود کشف کنید دکتر اریک رانکل و تیمش در خط مقدم تحقیقات در مورد چگونگی تأثیر کیفیت، کمیت و مدت زمان ارائه نور بر رشد گیاه و توسعه مواد غذایی چه فعالیت هایی انجام می دهند.

دکتر اریک رانکل در این دپارتمان کشاورزی طی یک مصاحبه ای ابراز داشتند که: " با یک منبع نوری با طراحی دقیق، مهندسی شده و قابل تنظیم هر نوع محیط نوری  را که می‌خواهیم ا ایجاد می کنیم". ایشان همچنین فرمودند: "ما به معنای واقعی کلمه می توانیم تعداد نامحدودی سناریوی نورپردازی را برنامه ریزی کنیم، که فرصت های فوق العاده ای برای تحقیقات ما  ایجاد می کند. نورپردازی گیاهان در "CELL "به ما توانایی انجام  تحقیقات واقعاً پیچیده و هیجان انگیز را فراهم می کند، که می تواند مزایای بسیار زیادی برای پرورش دهندگان تجاری و کشاورزان گلخانه های صنعتی داشته باشد و همچنین منجر به تولید  اطلاعات و یافته هایی می شود که علم نورپردازی گیاهان را ارتقا دهد".

سیستم نورپردازی PHYTOFY RL شرکت OSRAM برنامه ای برای موضوعاتی فراتر از کره زمین است. در این مجموعه ویدئوها می توانید کشف کنید که چگونه محققان ناسا نحوه نور پردازی را برای بهینه سازی رشد گیاهان در شرایط مختلف تنظیم می کنند. این تنظیمات در زیستگاه پیشرفته گیاهان در ایستگاه فضایی بین المللی تکرار شده  و نیازمندی های پیچیده ی تولید مواد غذای فضانوردان  را برآورده خواهند ساخت.

استیو گریوز، مدیر برنامه استراتژیک کشاورزی شهری و کشاورزی دیجیتال شرکت OSRAM می‌گوید: "بسیاری از جالب‌ترین و سودمندترین اختراعات جهان، توسط دانشمندان ناسا در چند دهه اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. افتخار بسیار بزرگی است که دانشمندان NASA از دانش و فناوری های شرکت ما نیز در تقویت نوآوری‌های بیشتر استفاده می کنند. در مورد امکاناتی که سیستم  Phytofy RL برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کشاورزی و زراعت فضایی به ارمغان می‌آورد، بسیار هیجان‌زده هستیم و تیم‌های تخصصی ما برای ادامه یادگیری و اصلاح تنظیمات این سیستم بسیار علاقه مند  هستند."

از گلخانه‌ها گرفته تا مزارع عمودی و کشاورزی شهری، ما می‌توانیم تأسیسات نورپردازی تخصصی و قدرتمندی را با توجه به نوع محصول، شرایط و محیط برای نورپردازی کشاورزی شما ارائه دهیم. افزایش بهره وری محصول و کاهش مصرف انرژی دو محور اصلی طراحی های سایان الکتریک می باشند.

با افزایش جمعیت و گسترش نیاز بشر به تولید محصولات کشاورزی بیشتر و باکیفیت تر همزمان با توجه به کاهش مصرف انرژی، نیاز به تغییر سریع سیستم های کشاورزی سنتی فعلی را تبدیل به یک مسئله استراتژیک برای تمامی کشورها و دولت ها کرده است. نور بعنوان یکی از اجزای مهم کشاورزی و زراعت می باشد که همزمان با رشد فناوری های نور مصنوعی بویژه LED بسیار مورد توجه دانشمندان و متخصصان این حوزه قرار گرفته است. طراحی ماژول ها و چراغ های مخصوص رشد گیاه برپایه آخرین تحقیقات و مقالات روز دنیا از برنامه های واحد تحقیق و توسعه سایان الکتریک می باشد.

دانش ما در زمینه رشد و پرورش گیاهان

شرکای تجاری متخصص

 چندین سال است که سایان الکتریک نقش فعالی را در بازار صنعت روشنایی ایفا می کند، ارتباط با شرکت های معتبر دنیا از جمله شرکت OSRAM و استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا  نکته حایز اهمیتی می باشد.

کارشناس گیاهان

می دانیم این که  هر گونه از گیاهان، نیاز به نور متفاوتی دارند موضوعی چالش برانگیز است . تیم ما مستقیماً با دانشمندان، محققان و پرورش دهندگان گیاهان مختلف در ارتباط هستند تا بتوانیم کیفیت و کمیت محصولات زراعی را به سطوح جدیدی برسانیم.

مشاوره و مشارکت
با همکاری نزدیک با محققان و دانشمندان حوزه کشاورزی و مشارکت در تحقیقات تخصصی قادر به اجرای پروژه های به نژادی محصولات زراعی و  شکل دادن به آینده نورپردازی گیاهان و افزایش بهره وری در صنعت کشاورزی هستیم.
طراحی سفارشی

باتوجه به نیاز کشاورزان و گلخانه داران و با در نظر گرفتن شرایط محیطی و اطلاعات جمع آوری شده از هر پروژه، طراحی های سفارشی سازی شده توسط تیم طراحی واحد تحقیق و توسعه (R&D) سایان الکتریک انجام می گیرد.

تهران، بلوار آفریقا، نبش کوچه طاهری، برج مرکز تجارت ایران، طبقه ۱۱، واحد ۱ 26291971-021 ... 26291978-021
021-91009719